CSRN2010FKR294
Mfr.Part #
CSRN2010FKR294
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 0.294 OHM 1% 1W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
294 mOhms
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1%